top of page

Special Chocolates

Spesiyal Çikolatalar

Spesiyal çikolata, Schocolate’ın lezzet ve kalite noktasında en iddialı olduğu ürünlerdir. Bu yazımızda, spesiyal çikolata nedir, çeşitleri nelerdir ve fiyat aralığı konusunu sizler için inceledik.

Spesiyal Çikolata Nedir?

Spesiyal çikolata, hem kalite hem çeşitlilik açısından özel ve özellikli bir kategoriye ait çikolatalardır. Schocolate’ta 19 farklı çeşidi bulunan çikolataları sizin için listeledik!

Spesiyal Çikolata Çeşitleri

 1. Sütlü Çizgili Truf: 8, 16, 32 ve 80 adet seçenekleriyle satın alabileceğiniz bu çikolatayı sipariş ederken 500 kelimelik bir hediye notu da ekleyebilirsiniz. Ürün karamel ve portokal dolgulu sütlü çikolata formülü ile üretilmiştir. Ürün minik ve yuvarlak formuyla lezzet topları olarak da adlandırılabilir. 

 2. Sütlü Uzun Yaprak: 100, 200, 400 ve 1000 gram seçenekleriyle yaprak şeklindeki çikolata karamel dolguludur. Dışı sütlü çikolata kaplı ürüne sipariş notu da ekleyebilirsiniz. 

 3. Sütlü Mokka: Kahve ve yoğun lezzet severlerin tercihi olacak bu ürünün dışı sütlü çikolata kaplıdır. İçerisinde ise karamel ve kahve dolgusu mevcuttur. Hediye göndermek isterseniz not ekleyebileceğiniz gibi farklı gramaj ve adet seçenekleriyle de satın alım yapma imkanı sağlar. 

 4. Sütlü Portakal Nuga: Yine yoğun lezzetlerden biri olan bu spesiyal çikolata türü, hacimli görünümü ve üzerindeki beyaz çikolata çizgileri ile göze en hitap eden çeşitlerden biridir. Ürün formu gereği birkaç ısırık da yenebilecek ve dolgusu bol bir çeşittir. Dolgu demişken; lezzet bombası bu ürün portakal ve karamel dolgusuyla koku ve lezzet yaklaşımı ile tüm duyularınıza hitap etmektedir.

 5. Sütlü Meridyen: Görünümü ve formu ile kategorinin en farklı ürünlerinden biridir. Dışı sütlü çikolata kaplı ürünün içerisinde yer fıstığı krema dolgusu vardır. Dolgusu gereği lezzeti yoğun bu ürünü farklı gramaj ve adet seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Dilerseniz sipariş esnasında hediye notu ekleyerek ürünü kişiselleştirebilir, hediye edeceğiniz kişiye özel bir hediye oluşturabilirsiniz.

 6. Vişne Kubbe Çikolata: Adından da anlaşılacağı üzere vişne dolgulu çikolatanın üzerinden vişne işlemesi vardır. Bu işleme ürüne oldukça şirin bir görünüm katar. Dışı sütlü çikolata kaplı ve özel zevklere hitap eden bu ürünü dilediğiniz adet ve gramajda satın alabilirsiniz. Bu ürünü hediye edeceğiniz özel kişi için sipariş esnasında özel bir not da ekleyebilirsiniz. 

 7. Sütlü Taç Yaprak: Karamel severlerin tercih edebileceği ürünün dış kaplaması sütlü çikolatadandır. Deniz kabuğu ya da taç yaprak olarak bilinen bir işleme ile dış kısmı süslenmiştir. Farklı gramaj ve adetlerde satışı yapılan ürün dolgusu sebebiyle yoğun bir lezzete sahiptir. Bu yoğun lezzetli ürünü göndereceğiniz kişiye yoğun hislerinizi yazmak için 500 kelimelik bir sipariş notu da ekleyebilirsiniz. 

 8. Karamel Kubik: Yine karamel dolgulu ve sütlü çikolata kaplı bu ürünü diğerlerinden ayıran dış görünümüdür. İki küçük üçgenin birleşmesinden oluşmuş gibi görünen bu ürünü de diğerleri gibi farklı gramaj ve adetlerde satın alabilir; hediyeyi kişiselleştirmek ve özel kılmak için sipariş notu ekleyebilirsiniz.

 9. Sütlü İnci: Beyaz çikolata kaplı fındık ile oluşturulan inci görünümü bu ürünü, spesiyal çikolatalar kategorisinin en şıkı yapıyor. Bu şıklık; beyaz çikolata kaplı fındık, sütlü çikolata kaplaması ve fındık ezmesi dolgusu lezzetleriyle taçlandırılıyor. Lezzet düşkünlerinin hem göz hem damak zevkine hitap edecek bu ürün 6, 12, 24 ve 60 adet seçenekleriyle satışa sunulmuştur. En az bu ürün kadar şık bir notla hediyenizi özelleştirmek isterseniz 500 kelimelik bir hediye kartı/sipariş notu opsiyonunuz da bulunmaktadır.

 10. Sütlü Bardak Fındıklı Spesyal Çikolata: Sütlü çikolata kaplı çikolatanın üzerindeki inci görünümü renkli şeker çikolatalarla kaplı fındık drajedir. İçindeyse kakaolu fındık krema dolgusu vardır. Bu ürün de hem inci detayı hem de prestijli görünümüyle şık çikolatalar içerisinde yer almaktadır.

 11. Düşes (Tahin Kremalı): Schocolate’ın en özel spesiyal çikolata ürünlerinden biri. Tahin dolgusu ve üzerindeki surat deseniyle benzersiz bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

 12. Yuvarlak Kahveli ( Kahveli ve Karamelli): Yine yoğun lezzetlerden biri olan bu ürün kahve severlerin favorisi. İçinin lezzet katmanları dışındaki kahve çekirdeği görünümü ile özdeşleşerek bir bütün oluşturuyor.

 13. Beyaz Mantar (Fındık ve Üzümlü): Aroması, dolgusu, kaplaması ve görünmüyle kategorisinin en benzersiz ürünlerinden biri. Damak çatlatan lezzetiyle farklı tatlar arayanlar ve rafine zevkler için mükemmel bir tercih.

 14. Deniz Kabuğu Çikolata: Deniz kabuğu görünümünün yanı sıra sütlü ve beyaz çikolata karışımı üretimiyle de diğer çikolatalardan ayrılıyor. 2 farklı lezzeti tek bir üründe almak isteyenler için eşsiz bir seçim.

 15. Frambuazlı Truffle: Kategorinin tek truffle çikolatası. Frambuazlı, şirin, pembe dış kaplaması ve iç dolgusu ile hem göze hem damağa hitap eden özel bir lezzet.

 16. Kelebek Frambuaz: Frambuaz dolgulu bu çikolata çeşidi, kelebek formu ve üzerindeki pembe çikolata detayıyla sevdikleriniz için oldukça anlamlı, romantik ve şirin bir hediye seçeneği.

 17. Portakal Çiçeği (Karamel ve Portakallı): Karamel ve portakal dolgusuyla leziz bir deneyim sunan üzerindeki çikolata, üzerindeki portakal çiçeği deseniyle de zarif bir sunuma sahiptir.

 18. Beyaz Taç Yaprak: (Karamel & Ceviz): Taç yaprak formundaki bu ürün beyaz çikolata kaplaması ve karamel-ceviz dolgusuyla sunum ve lezzet severler için harika bir hediye seçeneği olarak karşımıza çıkıyor.

 19. Sütlü Ra ( Yer Fıstığı & Kakao Kremalı): İçerisinde 2 katman şeklinde bulunan yerfıstığı ve kakao kreması lezzet katmanı oluşturarak ürünü cazip hale getiriyor.

Spesiyal Çikolata Fiyatları

Schocolate’de farklı gramaj ve adetlerde satın alabileceğiniz spesiyal çikolata çeşitleri her bütçeye ve hediye içeriğine uygun leziz ürünlerdir. Siz de ürünleri keşfetmek için tıklayın!

bottom of page